Eerste ontmoeting tussen de vakbonden en de nieuwe minister van veiligheid en binnenlandse zaken Pieter De Crem.

Vandaag 12 december 2018 zat ACOD opnieuw aan de onderhandelingstafel. De nieuwe minister van veiligheid en binnenlandse zaken Pieter De Crem ging in op onze eis om ons persoonlijk te woord te staan. Hij had ook aangedrongen dat de commissaris-generaal eveneens aanwezig zou zijn. Wij hadden een duidelijke boodschap voor de heren: Blijf van ons statuut!

 

Vandaag 12 december hebben we de nieuwe minister van veiligheid en binnenlandse zaken gesproken. Minister De Crem liet verstaan dat hij de sociale dialoog wil opnemen. Hij beweert een partner te zijn van de politie en naar oplossingen te zullen zoeken vanuit deze tijdelijke situatie. Wij zullen dan ook de sociale dialoog heropstarten.

                    Op zich een positieve boodschap van de minister, alleen kwamen er geen concrete engagementen en eindigde elke zin met de boodschap dat de middelen wel gevonden moeten worden. Toen hij geconfronteerd werd met de vraag of hij de NAVAP zou verlengen heeft de minister 1 week uitstel gevraagd om te antwoorden.

                    Wij hopen dat de ernst van de situatie is doorgedrongen en dat onze politiekers beseffen dat we met een explosieve situatie te maken hebben. Want de politiemensen zijn de afbraak van hun statuut beu.

                    Wij zullen nooit aanvaarden dat het ziektecontingent afgeschaft zou worden. Wij zullen nooit aanvaarden dat er een wet komt met als doel meer en makkelijker tucht te spreken. De politiek moet eindelijk eens zijn verantwoordelijkheid gaan opnemen en zorgen dat de politie de nodige mensen en middelen krijgt om te kunnen werken en dat de mensen na een lange carrière van hard werken op een redelijke leeftijd van een redelijk pensioen kunnen genieten.

                    Het personeelstekort moet aangevuld worden en de job moet opnieuw aantrekkelijker gemaakt worden. Want de job van politieman wordt elke dag gevaarlijker en complexer. We vragen geen buitensporigheden enkel dat we gewaardeerd worden voor wat we doen.

BLIJF VAN ONS STATUUT!

Pin It on Pinterest